Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet złotówki.Ch

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla organizacji non profit

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć instytucje społeczne i charytatywne organizują często wartościowe projekty i zatrudniają do nich pełnych energii wolontariuszy, to doskwiera im brak profesjonalnego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe raczej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Konsultanci z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na nieodpłatne kursy z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie instytucje, jak również indywidualni wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże beneficjenci winni znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. ich własna siedziba czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

komunikacja międzykulturowa 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie gwarantują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Kryterium jest pula dostępnych w danym okresie miejsc jak również uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – komentuje Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy akcje będą bardziej efektywne, nawet w tych niewielkich lokalnych organizacjach. Tam szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi: